Spuštění nového serveru

Zde jsou umístěny dořešené záležitosti, spamy, neaktuální témata atd.

Hlasování: Nechat stávající server,

Anketa končí za 12 kvě 2016 07:22

Nechat stávající server a vyčkávat jestli se bug opraví
8
62%
Založit nový server starý vypnout
5
38%
Založit nový server a pracovat dál na odstranění bugu, po odstranění návrat na starý server
0
Žádná hlasování
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Hači
Admin
Příspěvky: 655

Spuštění nového serveru

Příspěvek#1 » 09 kvě 2016 07:22

Zdarec..

Bohužel po několika neůspěšných pokusech opravit server tak aby byl stabilní a čekáním na řešení developerů. Jsem se rozhodl udělat po dlouhý době anketu.
Jde o to jestli chcete pokračovat na nestabilním serveru, dokud se problém s bugem nevyřeší a nebo chcete mít stabilní server . Co by to znamenalo? Stávající server by přešel do hibernace (dále by se pracovalo na odstranění problému) a byl by spuštěn nově založený server, bohužel s wipem.

Samozřejmě chápu Váš čas stráveným budováním, proto bych dal jako kompenzací skillsStatsMult z 1 na 3 a asi to nejdůležitější terraformingSpeed na 5. A to na 4 dny od spuštění serveru. Pak by se vše vrátilo do normálních hodnot.

Tenhle server jede 7 měsíců v kuse, doufal jsem že se nám tohle vyhne ale bohužel Life is Feudal neomezených možností :-(

Anketu jsem nastavil na 3 dny.

Díky všem věrným a ještě jednou se omlouvám za nepříjemnosti.

PS: Chtěl bych požádat lidi nehrající na TerraSancta aby zbytečně nezasahovaly do ankety. Budou neplatné. Díky
Naposledy upravil(a) Hači dne 09 kvě 2016 16:33, celkem upraveno 1 x.
Hači - herní admin, správce, zakladatel
člen týmu TerraSancta.cz

Obrázek

DaraCZ
Příspěvky: 3

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#2 » 09 kvě 2016 12:53

Ještě než se pustím do ankety. Jak stabilní bude založený nový server?? Nerad bych ze sebe dělal pokusného králíka a po týdnu zjistil, že i ten nový server padá. Tak trochu už teď mám nervy na špagátku a jediné co mě tu drží je klan.

Uživatelský avatar
Hači
Admin
Příspěvky: 655

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#3 » 09 kvě 2016 13:16

Sdílím s tebou tvoje nasrání, i pro mě to není jednoduchý rozhodování. Kord když ještě k tomu adminování sám hraju na serveru, takže vím jaký to je.

Stabilním serverem se rozumí že pojede tak jak jel než začaly pády serveru, což jepředchozích 7 měsíců. Musíme si uvědomit ač je hra vydaná jako "oficiální", pořád je ve vývoji. A v rámci vývoje se čas od času stane že se nějaký ten bug může vyskitnout. Nám se na serveru projevil po prvý za 7 měsíců, který došel až tak daleko

Žádný admin serveru Life is Feudal ti nezaručí stabilní server s touhle hrou, to je věc kterou si hráči musí uvědomit. Já jen nabízím co je mi poskytnuto.

Je možný že do týdne vyjde update který chybu opraví a nebo to bude trvat třeba měsíc.

Jen vám dávám možnost volby, rozhodnutí nechám na vás.

Každopádně díky za tvůj dotaz, jsem rád že si se zeptal

PS: Pokusný králíci jsme všichni co hrajeme Life is Feudal, takže nejsi v tom sám..
Hači - herní admin, správce, zakladatel
člen týmu TerraSancta.cz

Obrázek

Srnka
Příspěvky: 6

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#4 » 09 kvě 2016 15:14

Zatím uvidíme, budou-li ostatní hráči dodržovat pravidla hry ohledně bugu, tak si myslím, že to chvíli vydrží v relativně hratelným stavu, než se to opraví :)

Tauron
Příspěvky: 1

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#5 » 09 kvě 2016 15:19

Přeji pěkný den,
doufal jsem v trochu jinou zprávu, co se dá dělat.
Na vzdory tomu, díky za vše co pro hru děláš.
Dají se přenést původní data a pokračovat dál?
Provozovat server s problémem a doufat v zázrak ... co když se stane opak a začne to padat po 5 min?
Byl by to už druhý hrad co by lehnul popelem, spousta času a očekávání v nenávratnu.
Představa že zase budu plnit věž kamenem a v zápětí ji bourat, abych očima tlačil skill a přitom
nevěděl jestli hra poběží pár měsíců, nebo jen týden, není zrovna příjemná.
Začínat po třetí za předchozích podmínek je už velká ztráta času.
Hra se mění s každým patchem, co tedy nastavit rychlost skilování a teraformingu trvale na vyšší hodnoty?
Bonus 4 dnů, kdy nemáš čas lognout, moc nepomůže.

Uživatelský avatar
Hači
Admin
Příspěvky: 655

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#6 » 09 kvě 2016 16:21

Tauron píše:Přeji pěkný den,
doufal jsem v trochu jinou zprávu, co se dá dělat.
Na vzdory tomu, díky za vše co pro hru děláš.
Dají se přenést původní data a pokračovat dál?
Provozovat server s problémem a doufat v zázrak ... co když se stane opak a začne to padat po 5 min?
Byl by to už druhý hrad co by lehnul popelem, spousta času a očekávání v nenávratnu.
Představa že zase budu plnit věž kamenem a v zápětí ji bourat, abych očima tlačil skill a přitom
nevěděl jestli hra poběží pár měsíců, nebo jen týden, není zrovna příjemná.
Začínat po třetí za předchozích podmínek je už velká ztráta času.
Hra se mění s každým patchem, co tedy nastavit rychlost skilování a teraformingu trvale na vyšší hodnoty?
Bonus 4 dnů, kdy nemáš čas lognout, moc nepomůže.



Ahoj..

Dají se přenést původní data a pokračovat dál?

Jak to myslíš přenést data? Chápu to tak jako přenést data na jiný server.

Tabulky v db jsou provázané jedna na druhou a navíc ještě na ty procedury, nejde to prostě jen tak vymazat a přepsat něčím jiným, nedovolí to. Musel bysch celou db i s procedurama dumpnout, ručně vše v tom dumpu přepsat na db údaje toho druhého serveru, komplet vymazat vše z db nového serveru a pak to tam nahrát.

A po tomhle zákroku si přesto nejsem jistej jestli se to podaří, navíc je velká pravděpodobnost že si ten bug natáhnu do čistýho serveru. Takže tuhle možnost jsem zavrhnul.

Provozovat server s problémem a doufat v zázrak ... co když se stane opak a začne to padat po 5 min?

Nemyslím si že má cenu řešit co když...., řeším přítomnost a to co je ted problémem serveru a hráčů. Řeknu ti to takle. Mohl bych se zachovat tak jako lidi na jiných serverech, přijde problém udělají wipe. Ale tady jsem vždycky všechno řešil s hráčema, protože ten server je hlavně pro lidi co mají zájem zahrát si na terra a uvědomuju si jaký to je trávit čas v niveč a proto jsem nabídl prozatimní řešení.
Všechno je jen o domluvě. V pořádku chápu vaše rozhodnutí a akceptujuho, budu dál kontrolovat server a ručně vám ho nahazovat, dokud nenajdu řešení.

Hra se mění s každým patchem, co tedy nastavit rychlost skilování a teraformingu trvale na vyšší hodnoty?

Není to špatný návrh ale už tu tohle nastavení jednou bylo. Hráči ani né po měsíci neměli na serveru co dělat a chtěli wipe. Nastavení co navrhuješ je spíš zaměřené pro PvP servery.
Hači - herní admin, správce, zakladatel
člen týmu TerraSancta.cz

Obrázek

Uživatelský avatar
Hači
Admin
Příspěvky: 655

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#7 » 09 kvě 2016 16:43

Jinak nový server je spuštěn.

Pokud bude mít někdo zájem nechám ho online..

Obrázek
Hači - herní admin, správce, zakladatel
člen týmu TerraSancta.cz

Obrázek

Ozem Buchovic
Příspěvky: 17

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#8 » 09 kvě 2016 18:09

Máme istotu že je to problém len Terra Sancty? Pri výpadkoch Terry som sa občas pripojil inde a aj tam to padlo... Otestujte nový server, skúste vyrobiť tabardy, otestujte predpokladané príčiny pádu - myslím že bude padať rovnako ako ten súčasný....
Maska Divna

Uživatelský avatar
Hači
Admin
Příspěvky: 655

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#9 » 09 kvě 2016 18:19

Ozem Buchovic píše:Máme istotu že je to problém len Terra Sancty? Pri výpadkoch Terry som sa občas pripojil inde a aj tam to padlo... Otestujte nový server, skúste vyrobiť tabardy, otestujte predpokladané príčiny pádu - myslím že bude padať rovnako ako ten súčasný....



Včera jsme to se Srnkou zkoušeli a server nespadl, i s použitím tabardů..
Hači - herní admin, správce, zakladatel
člen týmu TerraSancta.cz

Obrázek

DaraCZ
Příspěvky: 3

Re: Spuštění nového serveru

Příspěvek#10 » 09 kvě 2016 18:55

Tak nějak jsem zasvěcen do problému a teď si kladu otázku na co čekáme. Padající server s vidinou nějakého nového patche nikdo hrát nebude. Tři dny čekat na anketu a škubat se tu v agonii taky nemá smysl, navíc to odrazuje lidi. Založ nový server a jdeme na to. Chci hrát a ne na něco čekat. Čím déle budeme odkládat nevyhnutelné, tím víc mám nutkání se tady na to vykašlat (nejsem sám). Co se týká rychlosti skillování a teraformování, nechal bych to tak. Jakákoliv regulace vede jen k nadržování. Prostě máme pech a jdeme dál.

Vím, že je to všechno časově náročné a vážím si lidí co se starají o komunitu a spravují servery. Doufám, že se podaří rozjet server co nejdřív, dokud tady jsou nějací lidé.

Zpět na “Archiv”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron